Prognozy trendów są najbliższą rzeczą, jaką mamy do draftu do fantastycznego futbolu (czy ja tu naciągam? Może). Rzecz w tym, że ostatecznie nie wiemy jakie trendy się utrzymają, tak jak mój mąż nie wie, ile punktów zdobędzie dany rozgrywający . Ale wszystko to świadczy o tym, że uważamy za zabawne i pouczające zakładanie naszych czapek badawczych i domysły na temat tego, co naprawdę odniesie sukces w świecie projektowania w tym roku. A czasami mamy całkowitą rację, co jest *pocałunkiem szefa kuchni*. Więc, czy nie dołączysz do mnie w przeglądzie niektórych trendów, które teraz obserwujemy i KOCHAMY? Na marginesie: bardzo się cieszę, że piszę prognozy trendów łazienkowych w tym roku, ponieważ w końcu poważnie podchodzę do odpowiedniego remontu mojej wynajmowanej łazienki. Tym razem obiecuję. 

Tak więc, chociaż niektóre z poniższych trendów są nieco poza moim budżetem/zakresem, Czuję się BARDZO zainspirowany wszystkimi innowacyjnymi projektami łazienek i wyborami wystroju, które mają miejsce teraz. I mam nadzieję, że Ty z kolei poczujesz się zainspirowany. Powinniśmy zaczynać?

Lustra bezramowe

Jestem zachwycony, ba, zachwycony tym trendem. Lustra bezramowe?? Masz na myśli lustra, które wyglądają jak lustro nad moją apteczką? Chyba śnię. Ale nie, to prawda, ponieważ jest to trend, który obserwuję wszędzie i jest on realizowany przez najbardziej płodnych projektantów w niektórych oszałamiających łazienkach. Weźmy na przykład powyższą łazienkę Sarah Sherman Samuel . Prostota dwóch luster nie odbiera pięknych elementów, takich jak marmurowa ściana (!!) i wspaniała kamienna próżność. Jeśli już, pomagają jeszcze bardziej podkreślić przyciągające wzrok funkcje, ponieważ są tak zaniżone. Uwielbiam to.

Ten trend sprawdza się nawet w odważnych łazienkach. Ponieważ ten typ lustra jest elegancki i minimalistyczny, sprawia wrażenie nowoczesnego i podkreśla inne nowoczesne elementy pojawiające się w projekcie.

Prążkowane płytki w łazience

Łazienka była kiedyś czysto funkcjonalnym pomieszczeniem w domu, a jej wystrój był często pomijany. Dziś już tak nie jest i dzięki staraniom projektantów wnętrz stała się jedną z najbardziej efektownych części domu: baterie i armatura łazienkowa szczycą się rzeźbiarskimi wzorami, a zasłony i zasłony przypominają dzieła sztuki. Dbanie o ciało jest przyjemniejsze, jeśli zanurzysz się w łazience, która jest nie tylko wygodna, ale także atrakcyjna wizualnie. Dlatego ważne jest, aby wystrój pomagał się zrelaksować, zaczynając od pokrycia. Możesz uwolnić się, wybierając nowe płytki i farby, wypełniając każdy kąt kolorem i witalnością.

Płytki strukturalne do łazienki to jeden z najnowszych ciekawych trendów w architekturze wnętrz. Tworzą zupełnie nowe efekty oparte na ostrym, dotykowym i wizualnym kontraście między chłodem ceramiki a kolorem przypominającej je tkaniny. Istnieje wiele odmian teksturowanych płytek ściennych do łazienki, w tym delikatne wzory, klasyczne wzory, takie jak motywy kwiatowe lub bardziej zwierzęce, poziome lub pionowe paski, faliste kształty i wreszcie autentyczne tekstury tekstyliów, takie jak splot gładkich tkanin, który podkreśla regularne przeplatanie się nitek. Krótko mówiąc, istnieje wiele wariantów: teraz wystarczy puścić wodze fantazji!

Płytki 3D do oszałamiających wnętrz prysznicowych

Na szczęście dla każdego miłośnika stylu branża pokryć ceramicznych jest bardzo kreatywna i nie przestaje zadziwiać coraz bardziej awangardowymi produktami, takimi jak płytki 3D. Tworzą w łazience prawdziwy efekt wow: kombinacje geometrycznych wzorów, kolorów i zdobień, trójkątnych, kwadratowych i sześciokątnych kształtów wraz z płaskorzeźbami i rycinami tworzą niespotykany dotąd dynamiczny wygląd.

Trójwymiarowe płytki idealnie nadają się do tworzenia wspaniałych wnętrz prysznicowych, w których można rozpieszczać się w przytulnym otoczeniu zgodnym z najnowszymi trendami. Jeśli w Twoim pokoju dominują płytki łazienkowe o szarej fakturze, możesz zdecydować się na bardzo wyraźny lub nawet neutralny kolor do zaprojektowania kabiny prysznicowej. Ta kombinacja kolorów nadaje całej łazience kontrastowy wygląd, który tworzy ciekawe efekty świetlne i cieniowe. Co więcej, jeśli białe teksturowane płytki łazienkowe zastosowane w Twojej kabinie prysznicowej są dobrze wystawione na działanie światła, światło słoneczne stworzy intensywne, przyjemne efekty świetlne.