APA Group wraz z firmą Indeos Automation wdrożyły unikatową aplikację dla Garo, firmy produkującej stacje ładowania samochodów elektrycznych. Nowy system to zintegrowana obsługa i większe możliwości dla użytkowników

Garo to światowy lider w produkcji stacji do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Stacje tej marki mają własny protokół komunikacyjny, przystosowany do komunikacji z innymi stacjami ładowania przez Internet oraz wyposażone są w specjalny panel użytkownika, funkcjonujący w postaci strony www. Do tej pory przegląd bieżącego ładowania pojazdu oraz historia transakcji możliwe były wyłącznie za pomocą eksportu pliku danych. Archiwizację i wyświetlanie takich informacji umożliwiła dopiero aplikacja, którą firma Indeos Automation wdrożyła w Łodzi w Centrum Badań Innowacji (ProAkademii).


Aplikacja działa w oparciu o system Vision BMS stworzony przez firmę APA Group, na zasadzie sczytywania danych z panelu użytkownika (jest to tak zwane parsowanie danych ze strony), które są następnie udostępniane za pośrednictwem wirtualnego serwera Modbus TCP. W ten sposób aplikacja Vision BMS może wyświetlić informacje dotyczące bieżącego ładowania oraz kumulatywnych wartości transakcji historycznych (np. na temat łącznej ilości energii zużytej do ładowania).